Milé lifehackerky a lifehackeři,

posílám záznam a e-mailový zápis 27. klubového callu, který se odehrál v neděli 2. června 2024. Dovolte mi také, abych se krátce představil: jmenuji se Pavel Pelikán, jsem členem Klubu, mj. taky bloguju, a Tomášovi pomáhám s obsahem a administrací klubu. Zápis jsem pro vás proto tentokrát zpracoval já.

Předminule jsme měli 🏒 nadraftovaného externího experta na mikrobiom (MUDr. Radovana Hnatiče), nyní jsme pokryli široké množství témat talenty z vlastní farmy 🧑‍🌾 (tímto moc děkujeme za příspěvky, otázky i diskuzi).

1️⃣ První třetina callu byla věnována oblíbené oblasti PKM (Personal Knowledge Management). Dominoval jí hattrick Tomáše B. (Roam, Heptabase a Albus), následně na jeho dobrý výkon výborně navázal svým sólem Petr Michálek (Tana). Zmíněna byla také nová appka Twos. Příště možná dojde i na oblíbený Obsidian.

2️⃣ Druhé třetině kraloval ostřílený Canva-bombarďák David Svoboda, který přihrál velké množství tipů z oblasti grafického nástroje Canva. Myslím, že pestrá přehlídka možností tohoto nástroje (nad rámec známých „grafických“ funkcí) zvedla ze sedadel i původně nezaujatého lifehackera.

3️⃣ Poslední třetina byla více segmentovaná, nicméně stále pozoruhodná. Nejprve zaskórovala appka Melvil novým fulltextem, následně jsme se podívali na možnosti telefonování a dat v zahraničí a došlo také na „úmyslně hloupý” telefon Light Phone 2 (recenzoval ho Pavel P. zde, spoiler: v ČR nefunguje).

V rychlém sledu následně došlo na různé dovolenkové tipy včetně nákupu letenek, půjčování aut a nemovitostí, aplikace Timeshifter či Tripsy atd. Na závěr třetiny jsme také krátce zabruslili do aplikace Záchranka, kterou snad nebudete potřebovat, ale nutně ji musíte mít nainstalovanou.

Tím to ale neskončilo!

Tento článek je jen pro platící členy Klubu Lifehacky

Zaregistrujte se, čímž získáte přístup k newsletterům. V případě, že si navíc předplatíte členství v klubu, podpoříte mě a získáte další výhody 💚

Registrujte se Máte již účet? Přihlásit se