Níže je pár rozhovorů se mnou k poslechu. Vedli je se mnou milí, přemýšliví a trpěliví lidé, kteří mě ne vždy dokázali včas přerušit. Nebojte se převíjet či si záznam pouštět rychlostí 1,2x či 1,5x – neurazím se.

V rozhovorech mnohdy hovořím o čerstvých tématech, která se na blog zatím vůbec nedostala, a jsem také tázán na spoustu detailů. Samozřejmě se mi snáze mluví než publikuje (a rád píšu až o věcech, o kterých jsem nejdřív už s někým mluvil). Ze zájmu posluchače lépe poznám, zda má cenu vůbec psát. Každopádně, novější rozhovory považujte sice za aktuálnější, ale současně za víc vachrlaté a pomíjivé než články, které přijdou po nich.

Instagram

Lifehacky.cz mají instagramový účet.

Klub Lifehacky

Nejlepší možností, jak se dozvědět nejzajímavější věci nejen z mé lifehackerské dílny, ale také od dalších lifehackerů, je členství v Klubu Lifehacky. Jednak mě podpoříte v činnosti, která je časově i finančně nákladná, ale také se dostaneme do kontaktu a můžete ovlivnit témata, kterými se zabývám. Členům klubu odpovídám a formou online callů či na meetupech „konzultuji” přednostně.

🥇
Staňte se členy klubu lifehackerů (registrace + předplatné 30€/rok):
- 📝 velké články
- 🩳 kraťasy
- 📧 lifehackerletter (legendární newsleter + přístup přes web)
- ⭐ bonusový obsah a akce (meetupy, Q&A cally s hosty, aktivní spojení se mnou a komunitou v rámci Klubu Lifehacky – více informací zde)

Rok 2024

V australském podcastu Wisepreneurs (EN) Nigela Rawlinse

‎The Wisepreneurs Project on Apple Podcasts
‎Business · 2024

V podcastu Proti proudu

TO NEJLEPŠÍ ze stovek seberozvojových knih. Tomáš Baránek a jeho LIFEHACKY - Proti Proudu
📚Jestli jste četli někdy knížku o osobním rozvoji, je velmi pravděpodobné, že byla z nakladatelství Jan Melvil Publishing. To v roce 2007 založil se svým kamarádem Tomáš Baránek, který je mimo jiné i spisovatelem a bloggerem. Ve volném čase tvoří stránku Lifehacky.cz a vyvíjí aplikace pro zlepšení produktivity. Hostem Proti proudu byl už jednou, ale kdo jiný by měl vědět víc o žití dobrého života než nakladatel, který přečetl ty nejlepší knížky o osobním rozvoji.

Rozhovor pro Wired

Lifehacky, Nautilus a spousta nožů. Rutiny a technologie nakladatele Tomáše Baránka | WIRED
Přední český lifehacker a spoluzakladatel nakladatelství Jan Melvil Publishing používá meditační čelenku, má sbírku nožů a vytvořil si vlastní aplikaci, s níž je konečně pánem svého času.

Rok 2023

V Jednom procentu Miloše Čermáka:

Tomáš Baránek: AI nám nakladatelům práci zatím nijak zásadněji neusnadňuje
Listen now (85 mins) | Byli jsme v Brně na konferenci Computing the Human na Masarykově univerzitě. Mluvilo se na ní o robotech, umělé inteligenci a všech aspektech toho, co tyhle fenomény do života přinášejí. Lépe řečeno o tom mluvili vědci. My tam byli pozvaní proto, abychom ukázali, co praktickéh…

A ještě totéž ve Spotify:

V Brocastu

Pozor, délka: 2:44 minut

Rok 2022

V podcastu Železná koule

Jak používáme appku OrgPad pro přípravu obsahu

Jedno procento

Spotify:

Podcast Kam jdeš?

  • Asi první interview v životě, kdy jsem se nezastavil. Doslova! Zajímavý koncept podcastu v chůzi od Petra Michálka (příznačně se jmenuje Kam jdeš?). Petr, jak se sluší na rektora JAMU, měl prostě GoPročko na hlavě a kladl otázky, které znejisťovaly můj krok (i hlas):

Jak život utíká mezi prsty, ukazuji velice názorně. Anebo ne?

Je to taky na Spotify:

Inspiro podcast

První díl :)

Druhý díl.

Oba díly na Spotify:

První díl.

Díl druhý.

Rok 2021

Verze na SoundCloudu:

Rok 2020

Rok 2019 (to byly časy!)

A na Spotify:

Starší

Suprstaré, ale zato legendární