Milí lifehackeři,

následuje zápis z 8. callu s Petrem Šrámkem. Jde o souhrn hlavních témat, které jsme probírali, doplněný o některé odkazy. Pro pohodlnou navigaci ve videu jsou odkazy na větší okruhy témat také přímo ve videu (označkované pomocí >). Můžete sami přidat vlastní zarážky či diskutovat.

Petr Šrámek je investor a expert v oblasti stárnutí, dlouhověkosti a nejmodernějších medicínských technologií. Kromě „menšího“ českého fondu nyní spustil i americký fond – kde je vstupní částka pro investici 500 tisíc dolarů. V analytické zprávě Longevity Industry 2022 byli zařazení mezi TOP 5 nejaktivnějších longevity investorů na světě. Stojí také za projektem Healthy Longevity Clinic v Praze, kde si lze nechat vyšetřit celou řadu pokročilých markerů.

Petr Šrámek: Investujeme jen do těch, které mi přišly nejzajímavější. V posledních letech se ukazuje, že proces stárnutí je z velké části ovlivněn stárnutím mitochondrií, což jsou naše buněčné elektrárny. Když dodávají méně energie, systém kolabuje. Startup Pano Therapeutics například vyvíjí preparát, který činnost mitochondrií zásadně podpoří. Projekt Mitrix.bio jde ještě dál. Pěstuje mladé mitochondrie, které pak dostane do člověka infuzí. (CzechCrunch)

Tento článek je jen pro platící členy Klubu Lifehacky

Zaregistrujte se, čímž získáte přístup k newsletterům. V případě, že si navíc předplatíte členství v klubu, podpoříte mě a získáte další výhody 💚

Registrujte se Máte již účet? Přihlásit se