Ahoj milé lifehackerky a lifehackeři,

tentokrát posílám záznam a mailový zápis s větším zpožděním: měl jsem projekt, který se dovolal před tímto úkolem. Každopádně pro nedočkavé připomínám, že na našem Discordu vždy sdílím interní odkaz na záznam den či dva po samotném callu – takže pokud na discordovém serveru Klubu Lifehacky zatím nejste a chcete být (in), připojte se, odkaz na připojení máte v uvítacím mailu (a pokud vám vypršel zvací link, napište).

Call byl asi trochu netypický tématem, ale jinak typický způsobem, jak v klubu často přemýšlíme o každodenních věcech: proč vaříme, jak často, co nás na tom ne/baví, jaké nástroje a přístroje používáme, čemu se naopak vyhýbáme. Trochu proti stereotypu se na callu sešli jen muži. Mimochodem, inspirován diskusí si objednávám slow-cooker, který zmínil Marek Frelich. (Řeč byla i o tom, že existují spotřebiče, které nejsou jen „další krám do baráku”).

Pravidelné vaření (zatím 1x týdně) je pro mě docela dobrá forma kreativní meditace s výsledkem, který (občas:) potěší a nasytí celou rodinu. Ač zatím používám hlavně Thermomix (níže), dokážu se tím parádně odreagovat od stresu, který se zdá být stavebním kamenem jakékoli mé potenciální nespokojenosti. (Na to téma: dnes nám vychází vynikající kniha Zhluboka se nadechni špičkové expertky Elissy Epel o chronickém stresu, jeho dopadech i nástrojích, jak s ním pracovat – na toto téma se v Klubu určitě opět zaměříme v budoucnu).

A abych nezapomněl! Dalším nástrojem proti stresu je taky delegování:

🧑‍🔧
Hledám pomocníka/pomocnici pro nárazovou výpomoc s některými klubovými činnostmi: zápisy, přepisy, editací, úpravou videí, s rešeršemi – anebo aspoň s něčím z toho. Odměna: dohodou. Pokud byste měli chuť se zapojit, prosím vyplňte tento formulář.

Ale dost už řečí, následuje videozáznam a zápis z callu. Užijte si to!

Tento článek je jen pro platící členy Klubu Lifehacky

Zaregistrujte se, čímž získáte přístup k newsletterům. V případě, že si navíc předplatíte členství v klubu, podpoříte mě a získáte další výhody 💚

Registrujte se Máte již účet? Přihlásit se