Mám tu jeden skutečný life-hek, tentokrát od slova "hekat". V tuto chvíli mám horečku a zimnici a je mi skutečně blbě (po třech letech poprvé viróza a rovnou ta co si libuje v trávicím traktu). Nemůžu se moc vrtět, jak jistě chápete, neb bych znovu musel utíkat na ono místo. Našel jsem jistou polohu, v níž lze jakžtakž vydržet. Poloha je legrační, ale co už. Součástí polohy je i tento blogpost psaný na iPhonu (iPad je na mě teď moc těžký) — a ze psaní se mi kupodivu nenavaluje.

Toliko lákavý úvod.

Tento stav mi totiž připomněl dva geniální vynálezy, jejichž objevy na časové ose překlenuji hned několik generací.

(teď cítím, že jak dopíšu, tak to nebude dobrý, ale práce s pozorností je základ)

Ony vynálezy:

  1. pohankový pytlík
  2. mikrovlnka

Kombinace těchto vynálezů je právě ve chvílích horečnatého stavu naprosto nedocenitelná. (fuj, mně je ale zle!!).

Znáte ten pocit, jak se v horečce klepete a jen sáhnutí na cokoli v pokojové teplotě vámi mrazivě otřese? No, asi ano, kdo by ne. Vlezete si pod peřinu (nebo do spacáku, protože na výletech člověk onemocní nejraději), nalijete do sebe horký čaj a .... ono nic. Dál se klepete a mrzí vás, že jste.

No a zde může nastoupit vypečený pohankový pytel. Jde o látkovou kapsu roztodivných tvarů, naplněnou pohankovými semeny nebo jinou obilninou, která má velkou tepelnou kapacitu. Když tenhle pytel dáte na 2 minuty při výkonu 800 W ohřát, kupodivu nevznikne popcorn, ale dlouhohřející vak. Umístění horkého vaku na vaše rozbolavělé tělo způsobuje zázraky. Teplota vám sice neklesne, ale celí se zahřejete. Pytel vydrží asi hodinu hřát, pomůže jej po půl hodině dobít, vydrží pak ještě o něco déle.

Můj oblíbený vak má tvar "šály". Lze si jej hodit jen tak přes rameno, nebo kolem krku. Dokáže nahradit dojem, že je doma zatopeno, tipuji, že dokonce levněji. Pokud jde o módu, vypadá pitomě, tedy až moc hipstersky.

Ale jak už jsem psal: co už?

Kde pytel koupit? Googlujte.