Pokud vás zajímá snadný způsob, jak posílat rychlé poznámky na stránku Daily Page v legendární poznámkové aplikaci Roam Research jinak než pomocí nativní (a docela těžkopádné) funkce Quick Capture, existují dva vynikající způsoby:

  1. Plnohodnotná a placená služba PhoneToNote od Scotta Blocka – placená, ale s velmi jednoduchým nastavením a spoustou skvělých funkcí (maildrop, SMS, Alfred Worfklow, NLP atd.). Používám měsíce.
  2. Jednoduchý skript Artura Piszka využívající úložiště Firebase – zcela zdarma, s méně vestavěnými funkcemi, ale s možností rozšíření a přizpůsobení (pozor: trochu složitější nastavení :)

Pokud Arturův skript zprovozníte a současně používáte fantastickou aplikaci AlfredApp pro MacOS, můžete si přidat i další vylepšení. Vytvořil jsem jednoduché AlfredApp workflow, které odešle vaše poznámky cobydup do „denního inboxu”, aniž byste museli opustit aplikaci, práci či prostředí, v němž se právě nacházíte.

Stačí workflow stáhnout z mého iCloudu, otevřít stažený soubor Alfredem a nastavit proměnnou 'fbURL' (=URL vašeho projektu ve Firebase + token – je to vlastně stejná URL, jaká je použita v Arturově článku např. v iOS Shortcutu).

Podívejte se, jak to vypadá:

  1. Stisknutím klávesové zkratky zobrazíte dialog Alfred.
  2. Vyvolejte workflow/příkaz „roam“. Napište svou poznámku. Stiskněte klávesu Enter:

3. Poznámka se po prodlevě zobrazí v Roam Research:

Zpoždění mezi odesláním a objevením v Roam závisí na nastavení parametrů ve skriptu na stránce [[roam/js]] v Roamu.

PS: V mém Alfred workflow je obrovský prostor pro zlepšení, opravdu nejsem dobrý ve skriptování. Prostě jsem googlil, chvíli to zkoušel a funguje to. :)

Děkuji zejména Arturovi, všechny zásluhy patří tobě!

🩳
Tento post je tzv. „kraťas“ – nejde o plný článek, ale o malou poznámku, nápad, myšlenku, postřeh, recenzi, na niž by se velký článek nehodil. Všechny kraťasy najdete pod odpovídajícím štítkem (nebo přes menu nahoře).