Tohle je takový maličký tip pro tvůrce obsahu prodávaného v rámci ekosystému Apple. Usnadní vám komunikaci s „konzumentem“ obsahu zdarma v případě, že předáváte či sdílíte promokód (či taky redeem kód) na svůj produkt. Naše zkušenost je taková, že po předání promokódu eknihy k recenzi (pokud si recenzent vyžádá právě platformu iBookstore) musíme často složitě vysvětlovat, kde se kód zadává. (Promokód je speciální sekvence znaků, např. KKLX3RMKNRR4. Počet kódů na produkt je omezen a vygenerujete je v iTunes Connectu v sekci produktu pod „Promo codes“, viz obrázek výše).

Přitom existuje jednoduché řešení, takzvané „tajné URL“ :), které po lehké přípravě můžete cílové osobě poslat a jí pak stačí na tento link pouze kliknout na jakémkoli zařízení, kde se může přihlásit ke svému Apple ID. Kliknutím na link se jí spustí příslušná aplikace, do níž se pak daný obsah načte a stane se součástí jejího „majetku“.

Tento řetězec vypadá následovně:

https:/phobos.apple.com/WebObjects/MZFinance.woa/wa/freeProductCodeWizard?code=<kód>

Před odesláním tedy musíte nejdřív přidat samotný kód, např. KKLX3RMKNRR4 na konec za rovnítko, takže to bude vypadat následovně:

https:/phobos.apple.com/WebObjects/MZFinance.woa/wa/freeProductCodeWizard?code=KKLX3RMKNRR4

Link nahoře je nyní klikací, a můžete si vyzkoušet, co to udělá. Pravděpodobně nebudete prvním, kdo redeem kód uplatnil, nicméně prvnímu uživateli s Apple ID se podařilo knihu získat (pokud ji již neměl koupenou za vlastní peníze v knihovně).

Doporučuji také odběratele bezplatného obsahu upozornit, že stažení několik minut trvá, ať má trpělivost: někdy to může vypadat, že se nic neděje.