🎫 Pozvánka na call s Adamem Obrem: limity biohackingu
Na tuto neděli chystáme Q&A call pro členy klubu. Hostem bude vědec a popularizátor vědy Mgr. Adam Obr, Ph.D. Povídat si budeme o tom, co funguje a nefunguje v oblasti suplementů, tréninku a spánku podle nejnovějších vědeckých poznatků.
Milé členky a členové klubu, lifehackerky a lifehackeři, 📆 V neděli 27.7 v 19:00 se uskuteční 41. klubový Q&A call Klubu Lifehacky.
👤 Host: Mgr. Adam Obr, Ph.D.
Adam je buněčný biolog se zaměřením na nádorovou biologii a imunoterapii leukémií. Má doktorát v oboru buněčné a vývojové biologie (z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) a jako nádorový biolog se zabývá interakcí leukemických buněk s imunitním systémem.
Ve veřejném prostoru se ale věnuje obecnější popularizaci vědy; píše pro českou verzi magazínu WIRED. Je také autorem newsletteru na platformě Substack a členem projektu Zeptej se vědce. Ve volném čase vzpírá a je – citujeme – „spoluautorem dvou dětí“.
Adam nebude hostem Q&A callu poprvé (povídali jsme si s ním o základních přístupech ke čtení vědeckých studií, z čehož pak vznikl podrobný návod).
Adam Obr / Foto: archiv autora
⚕️
Zajímá vás téma zdraví a medicíny? Nás taky! Praktické tipy rezonují společným discordím kanálem ️#️⃣ Zdraví. Mrkněte případně také na Archiv callů.
🧬 O čem si budeme povídat?
Diskuse bude moderovaná, ale otevřená: písmeno Q v Q&A patří i vašim otázkám na hosta! Těšit se můžete na:
🥤 Suplementy bez marketingu – kreatin jako „jeden z nejúčinnějších doplňků vůbec“ nebo vyhajpovaný prášek, který zajímá už i nesportovce? Co říkají data o kognitivních přínosech? Kofein bez mýtů: individuální titrace vs. obecná doporučení. Proteiny a ledviny: kolik je moc pro běžného biohackera 45+?
💪 Trénink & fyziologie výkonu – Cvičení jako prevence rakoviny: jaké minimum pohybu skutečně chrání podle nejnovějších dat? Vytrvalost vs. zdraví: maraton nebo HIIT z evolučního pohledu? Jak poznat hranici mezi benefitem a přetížením?
😴 Spánek jako nejlevnější biohack – Proč „dospání víkendem” nefunguje a jak pracovat s vrozeným chronotypem. Které metriky ze sleep-trackerů má podle Adama smysl sledovat a proč? Je léto, létáme: jet-lag pro pokročilé.
🛡️ Imunologie – Jak stres, hormony a emoce ovlivňují imunitní systém. Novinky z imunoterapie a CAR-T: co se můžeme naučit pro každodenní zdraví? Mozek ↔ imunita: praktické aplikace psycho-neuro-imunologie.
A samozřejmě můžeme probrat vše ostatní, co vás bude zajímat a co řešíte. Diskuse bude flexibilní, tak se neváhejte zapojit. 😊
Minimálně 50% sleva na vratky – do vyprodání
Jednou dvakrát ročně u Melvila platí: spěchejte, nebudou. 50-80% sleva na knihy jemně personalisované setkáním s náhodnými předměty. :) Prostě mírně ťuknuté či ušmudlané, obsahově 100% netknuté!