(foto: Jaroslav Škrabálek)

Měl jsem letos opět tu čest být jedním z přednášejících na iCon Prague. iCon je pro herce z našeho dramatického souboru Lifehacky.cz domovskou scénou – právě díky zájmu diváků z loňského ročníku konference tento blog vlastně vznikl. Díky vám!

Rád bych ještě jednou poděkoval všem za letošní skvělé přijetí i ochotu přijmout několik výzev, mezi jinými: 1. neodejít do lépe větrané části prostor těsně před mým vystoupením, 2. přivřít oči nad kulometným stylem přednášky a 3. odvážit se zavřít oči při krátkém nácviku mindfulness… a 4. pak je zase otevřít. [1] Děkuji a doufám, že aspoň jeden hack vám v dlouhodobém horizontu nějak pomůže (nebo aspoň krátce potěší), protože jen tak bude naplněn smysl mého hračičkování a psaní a mluvení o něm.

Níže přikládám aktualizované, opravené a trošku lépe uspořádané PDF, než byla jeho první verze postnutá přímo po konferenci. Rád bych také upozornil na šikovný lifehack, který jsem nestihl zmínit: mindfulifikace notifikací. Najdete ho zhruba vpravo uprostřed myšlenkové mapy.

Děkuji pořadatelům za inspirativní akci, která (předpokládám, že nejen mně) umožňuje setkávání se zajímavými a podobně smýšlejícími lidmi. Také jsem moc rád, že téma konference mi bylo tak blízké: skečnouting je tématem skvělé knihy Příručka skečnoutingu, kterou jsme těsně před konferencí vydali, a jejíž autor Mike Rohde byl hlavním speakerem iConu 2015 (nezapomínete zveřejňovat své skečnouty s hashtagem #skecnouty). Díky také patří mým kamarádům Honzovi Martínkovi a Davidu Svobodovi za podporu a feedback při přípravě přednášky.

Následuje PDF ke stažení:

Na této adrese je pak přednáška ve formátu MindNode (v němž byla vytvořena) – pozor, zazipovaná, jde o bundle.


  1. Pravda je, že jsem měl od začátku oči sám zavřené, abych sobě i vám situaci usnadnil a neznervóznil při pohledu do některých potenciálně zděšených očí některých z vás. Pokud někdo máte fotografii meditujícího sálu, potěšíte mě. ↩︎