Milí čtenáři,

mám pro vás pár novinek, které se týkají budoucnosti blogu, newsletterů, života a vůbec.

Stručné srhnutí novinek

 • 🆕 nový vzhled blogu: lepší vyhledávání, lepší orientace, funkční www. adresa
 • 📧 nově jsou lifehackerlettery součástí blogu (včetně fulltextového vyhledávání a registrace; a jsou nadále bezplatné)
 • 💸 nově přibyla možnost podpořit mě/blog finančně a získat něco navíc jako platící člen
 • 📺 jednou z výhod budou skupinové Q&A cally se mnou – pro ročně platící podporovatele

Podrobněji, aneb otázky a odpovědi

Co jsi na blogu změnil?

 • Lifehacky.cz mají od května 2021 nový, modernější design, lepší navigaci mezi tématy, fulltextové vyhledávání a možnost členství (i placené podpory). Nová šablona webu je hezčí a flexibilnější: budu moci snáze vkládat třeba mluvené slovo, videa, tabulky, větší obrázky. Skvěle můžete hledat články podle témat. Konečně se mi podařilo nastavit server tak, aby fungovala i adresa s www. na začátku, takže obě možnosti, http://www.lifehacky.cz i http://lifehacky.cz, jsou funkční a zaměnitelné.

Jak funguje členství?

 • Bezplatné členství odpovídá registraci k lifehackerletteru (newsletteru). Registrace nově probíhá přímo na blogu, ne přes Mailchimp jako dosud, kdy archiv lifehackeletterů nebyl součástí blogu a nedalo se v něm fulltextově vyhledávat.
 • Placené členství je forma podpory provozu mého blogu a je plně dobrovolná s tím, že platící mají jisté výhody navíc. Existují dva stupně placené podpory: měsíční podpora a roční podpora.

Co z toho budu mít, když finančně podpořím?

 • Dobrý pocit :) a také jistotu, že jste podpořili mou chuť v blogování pokračovat. Z hlediska toho, kolik stojí provoz blogu a kolik nákup recenzovaných produktů, jde spíše o symbolickou pomoc, která pro mě ale moc znamená. Vzkazujete mi „tvá práce pro mě má hodnotu”. Zvažte také, že spoustu nakoupených gadgetů bohužel vyhazuji, protože byly k ničemu. Často o nich ani nenapíšu, protože zmizely z mého života a sotva stíhám psát o tom, co mi funguje. Vyjádření vaší podpory je pro mě mimo jiné závazkem a vzpruhou psát víc i o věcech, které stály za houby, takže se můžete vyvarovat chybných rozhodnutí.

Co se pro vás ohledně lifehackerletterů mění?

 • Pro již registrované odběratele se nemění nic, protože jejich e-mailové adresy jsem naimportoval do Ghostu a začátkem června všechny obeslal prvním článkem (pokud jste na něj nenarazili, máte ho ve spamu: vysvoboďte jej!).
 • Nově publikované lifehackerlettery budou nyní vždy navíc vyvěšeny i na blogu mezi články, ale nebudou pro všechny. Stejně jako dosud bude podmínkou čtení lifehackerletterů bezplatná registrace k jejich e-mailovému odběru, neregistrovaní uvidí jen náhledy.

Jaké jsou stupně podpory blogu?

 1. Dobrovolné základní členství: tam patří všichni dnešní neplatící odběratelé. Mají a budou mít přístup ke všemu jako dosud, budou dál dostávat lifehackerlettery a navíc vidí prohledatelný archív lifehackerletterů na blogu.
 2. Pravidelná měsíční podpora 2 €: ti, kteří se zaregistrují a navíc mi pošlou zhruba pajcku měsíčně (2 eura), stanou se platícími podporovateli. Jejich podpora pro mě bude moc znamenat. Plánuju je občas zapojit do hlasování o obsahu a také se jim budu přednostně věnovat, budou-li mít sami nějaké dotazy.
 3. Pravidelná roční podpora 20 €: zaregistrovaní čtenáři, kteří mě podpoří jednorázovou roční částkou (20 eur), dostanou navíc ještě jednu věc: zhruba jednou za 1-2 měsíce (dle zájmu) zorganizuji online skupinový Q&A call, kde se můžou setkat nejen se mnou, ale také s dalšími podporovateli blogu, ptát se a diskutovat o věcech, které se na blogu či v oblasti lifehackingu dějí. Vím, že po konzultacích a diskusi je poptávka, ale nejsem schopen ji uspokojit bez zmíněné podpory.

Jak se registrovat a podpořit?

 • Je to jednoduché: jděte na stránku Registrace, kde vyplňte jméno a e-mail. Do e-mailu vám přijde odkaz (opakuju: pokud tam nebude do minuty, nejspíše spadl do SPAMu!), na který kliknete a tím se přihlásíte do členské sekce.
 • Zde pak ve svém účtu budete mít na vybranou, kterou formu podpory zvolíte.

Můžu členství zrušit?

 • Jasně, jakýkoli stupeň členství, včetně odběru newsletterů, můžete snadno zrušit. Zůstane vám přístup na blog bez lifehackerletterů.
 • Placenou podporu zrušíte na stránce vašeho účtu. Odhlášení od odběru newsletteru se dělá pomocí odkazu „Odhlásit”, který je součástí každého lifehackerletteru. Kdyby cokoli nefungovalo, můžete mi poslat vzkaz pomocí Kontaktního formuláře.
 • Podpora je nevratná.

Závěrem bych rád dodal, že články na blogu, lifehackerlettery a tipy&triky na sociálních sítích publikuji už od roku 2014 – to to letí! Vaše přízeň tento blog nastartovala a drží jej doteď, byť při své práci a bohatém rodinném životě nemám vždy snadné urvat si čas na přípravu textů.

I proto vás materiály rozhodně nezahlcuji. Můj plán ale nikdy takový nebyl: existuje mnoho dalších webů o hackingu, které můžete sledovat. Mým cílem bylo vždy přinášet spíše trochu hlubší, promyšlenější, ověřenější informace a spíše zralé zkušenosti. Vím, že nejsem dokonalý a že se v tom mohu a chci dál zlepšovat.

Nyní jsem se dostal do bodu, kdy stojím maličko na rozcestí: chci v blogování pokračovat, možná i konzistentněji než dosud, na druhé straně potřebuji ověřit, jaký to má vlastně smysl – kolika z vás mé informace „za to stojí”.

Krásné dny a skvělé letní hackování! 💌

Tomáš